За что мы любим дома близнецы?

Bliźniaki to rodzaj zabudowy kojarzony przede wszystkim z dwoma identycznymi, zrośniętymi ze sobą domami. I rzeczywiście takie bliźniaki spotykamy najczęściej. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to jedyna alternatywa zabudowy bliźniaczej, a na rynku pierwotnym zaczynają się już pojawiać bliźniaki asymetryczne oferujące domy o zróżnicowanej powierzchni użytkowej.

za co kochamy bliźniakiJako firma deweloperska z wieloletnim doświadczeniem możemy się pochwalić doskonałą znajomością rynku oraz oczekiwań potencjalnych inwestorów. To w oparciu o tę wiedzę na terenie warszawskiej dzielnicy Wawer niezmiennie proponujemy Naszym Klientom bliźniaki symetryczne – nieruchomości stanowiące swoje lustrzane odbicia. Dlaczego symetryczne bliźniaki są tak popularne? Kto wybiera je najczęściej? Czy sąsiad za płotem, to nie problem?

Bliźniaki w ujęciu ekonomicznym

Bliźniaki stanowią pewnego rodzaju kompromis pomiędzy domem wolnostojącym, a zabudową szeregową. Ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne domy w zabudowie bliźniaczej są znacznie tańsze od domów wolnostojących, przy czym pozwalają cieszyć się przestronnym wnętrzem i sporym ogrodem, a więc właśnie tym czego oczekujemy od domu jednorodzinnego. Pewnym ograniczeniem jest tutaj bliskość sąsiada, który jest nie tyle za przysłowiowym płotem, ile za ścianą. Z drugiej strony, w przypadku zabudowy szeregowej sąsiadów najczęściej mamy z obydwu stron, a szerokość ogrodu sprowadza się do szerokości samego domu.

Bliźniaki są nie tylko tańsze w zakupie, ale również bardziej ekonomiczne w utrzymaniu. Na oszczędności możemy liczyć przede wszystkim w zakresie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. Ściana łącząca obydwie części budynku znacząco poprawia warunki termiczne całej nieruchomości, minimalizując przy tym straty ciepła.

Bliźniaki w ujęciu estetycznym

Warszawa to jedno z tych miast, w których zabudowa jest raczej gęsta, a grunty pod budowę bardzo drogie. To wszystko sprawia, że inwestorzy – również firmy deweloperskie – dysponują bardzo ograniczonymi przestrzeniami na realizację inwestycji. W takich przestrzeniach, gdzie zależy nam na efektywnym wykorzystaniu terenu doskonale sprawdzają się właśnie bliźniaki. Decydując się na budowę bliźniaka ograniczamy przestrzeń niezbędną pod zabudowę do minimum, co w ogólnym rozliczeniu pozwala nam cieszyć się stosunkowo dużym ogrodem. Dodatkowym atutem jest walor estetyczny – bliźniaki prezentują się znacznie lepiej niż domy wolnostojące o wąskich frontach.

Warszawa, Wawer – bliźniaki w dogodnej lokalizacji

Znamy i rozumiemy potrzeby oraz oczekiwania Naszych Klientów w zakresie doboru lokalizacji pod nowe domy. Dlatego na miejsce realizacji naszych inwestycji wybraliśmy Wawer. Wawer to dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta. Z dala od zgiełku ścisłego centrum stanowi doskonałe miejsce do zamieszkania z całą rodziną. Mieszkańcy cenią sobie tę lokalizację, ponieważ łączy w sobie zalety mieszkania w mieście z komfortem posiadania domu w zaciszu niewielkiego miasteczka.