Wolnostojący, bliźniak czy segment – jaki dom wybrać?

Wolnostojący, bliźniak czy segment – jaki dom wybrać?

bliźniak czy segment
Własny dom to marzenie wielu rodzin znużonych życiem w ciasnocie wielkomiejskich blokowisk. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na jego spełnienie. Zakup, a tym bardziej wybudowanie własnego domu to poważna inwestycja, która może przekroczyć niejeden budżet. Dotyczy to w szczególności dużych i prężnie rozwijających się ośrodków kultury, takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto czy Toruń. Nie oznacza to jednak definitywnego pożegnania z marzeniem o własnym kącie z przydomowym ogródkiem. Rozwiązaniem może być dom z ogrodem gdzieś na obrzeżach miasta lub segment w świetnie skomunikowanej z centrum okolicy.

Bliźniaki i segmenty – domy na każdą kieszeń

Rozwiązaniem dla rodzin z dużych miast, które marzą o własnym domu z ogrodem, a jednocześnie nie chcą rezygnować z zalet mieszkania w centrum ośrodka kulturalno-naukowego mogą być domy w zabudowie bliźniaczej lub cieszące się coraz większą popularnością segmenty. Powstające w wielu miejscach w Warszawie oraz na terenie innych polskich miast bliźniaki i segmenty tworzą nowoczesne osiedla mieszkaniowe, które stanowią przyjemną alternatywą dla ponurych, a często nawet niebezpiecznych blokowisk. Ale walor estetyczny to nie wyłączny atut omawianych inwestycji.

Główną zaletą domów bliźniaków oraz kilkurodzinnych segmentów – najczęściej są to domy przeznaczone dla czterech rodzin – jest ich cena oraz stosunkowo niskie – porównując z tradycyjnym domem wolnostojącym – koszty utrzymania. Segment to także mniej obowiązków, a zarazem i mniej wydatków wynikających z konieczności utrzymania nieruchomości w odpowiednim stanie technicznym – chodzi tu przede wszystkim o niezbędne prace remontowo-konserwatorskie.

Segment – więcej niż mieszkanie z ogródkiem.

Złośliwi zwykli nazywać segmenty mieszkaniami z trawnikiem. W praktyce segment, podobnie jak bliźniak spełnia niemal wszystkie funkcje tradycyjnego domu jednorodzinnego:

  • jest przestrzenny, a co więcej sami często możemy tę przestrzeń zaaranżować decydując o układzie ścian działowych oraz ilości pomieszczeń;
  • jest wielokondygnacyjny, dzięki czemu możemy zdecydować się na klasyczny już podział przestrzeni publicznej (na parterze) i przestrzeni prywatnej (na piętrze);
  • ma ogród, który możemy dowolnie zaaranżować zielenią i wykorzystywać do różnych celów rekreacyjnych – jako plac zabaw dla dzieci lub wymarzone miejsce na grilla (zakres funkcjonalny ogrodu zależy od regulaminu danego osiedla mieszkalnego i może być różny dla różnych inwestycji);
  • jest bezpieczny – zdecydowana większość inwestycji realizowanych w poszczególnych dzielnicach Warszawy (Wawer, Wilanów, Włochy i inne) powstaje w obrębie zamkniętych osiedli mieszkalnych, co dodatkowo zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania nieruchomości.

Jeśli marzysz o własnym domu z ogrodem, ale z różnych przyczyn tego marzenia nie możesz spełnić, bliźniaki i segmenty na zamkniętych osiedlach mieszkalnych mogą się okazać rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. Koniecznie przejrzyj ogłoszenia deweloperów realizujących inwestycje w interesujących Cię lokalizacjach, może Twój nowy dom już na Ciebie czeka!

Sprawdź nasze najnowsze inwestycje – Nowe mieszkania Warszawa Wawer.